Nagroda dla naszego chóru

19 grudnia 2018 r. w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne, które tym razem, po 20 latach zostało zorganizowane wspólnie przez samorząd Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego.

Gospodarzami wieczoru byli też jednocześnie Prezydent Mielca – Jacek Wiśniewski i Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak, którzy przywitali gości podkreślając m.in. to wspólne uczestnictwo i składając życzenia świąteczno-noworoczne dla zaproszonych gości: przedstawicieli samorządów, także i z okolicznych gmin, instytucji, organizacji społecznych oraz przedsiębiorców.
Podczas spotkania świąteczno-noworocznego wręczono też tradycyjnie nagrody dla osób i instytucji, które były szczególnie aktywne w mijającym roku. Przyznano osiem nagród w kategoriach: sport, sprawy społeczne, kultura oraz biznes.
Z dumą informujemy że w kategorii Kultura nagrodę otrzymał Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego pod batutą Pawła Lisa za aktywne włączanie się w życie kulturalne szkoły, miasta i powiatu oraz liczne osiągnięcia. Chór Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu przez 40 lat był i jest najlepszą wizytówką szkoły, zaś jego założyciel i dyrygent pan Paweł Lis w tym czasie stał się człowiekiem-instytucją. Ostatni rok był dla mieleckich chórzystów czasem bardzo aktywnym. Zespół wywalczył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Cantio Lodziensis” oraz Złoty Dyplom (I miejsce) w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis”. Warto również wspomnieć o zagranicznym tournee chóru, które odbyło się w czerwcu br. Przez cztery dni młodzi muzycy koncertowali w różnych miastach Niemiec.