XXV Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

3 listopada 2015 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje powiatowe XXV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Uczestnicy konkursu przedstawiali teksty poetyckie oraz piosenki o tematyce religijnej, a także utwory poświęcone rozważaniom na tematy wyborów egzystencjalnych współczesnego człowieka.

Bardzo miło nam poinformować, że do finału konkursu, który odbędzie się 11 grudnia 2015 roku w Sędziszowie Małopolskim jury nominowało nasze koleżanki:
Darię Klich z akompaniatorką Wiktorią Burek z klasy II d – kategoria poezja śpiewana,
Klaudię Rokoszak z klasy II d – kategoria poezja śpiewana,
Oliwię Rajcę z klasy I c – kategoria recytacja.
Wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej otrzymała również Karolina Ciejka z klasy II d.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu reprezentowały w eliminacjach powiatowych XXV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej następujące uczennice:
• w kategorii recytacji:
Oliwia Rajca z klasy I c, wiersz Józefa Wittlina Hymn ognia (opiekun – mgr Małgorzata Głodzik),
• w kategorii poezji śpiewanej:
Karolina Ciejka z klasy II d, utwór Maryli Rodowicz Polska Madonna (opiekun – mgr Małgorzata Stryczek),
Agnieszka Kania i Magdalena Wójcik z klasy I d, utwór Piotra Rubika Miłość to wierność wyborowi (opiekun – mgr Ewa Chajdaś),
Daria Klich z akompaniatorką Wiktorią Burek z klasy II d, utwór zespołu Stare Dobre Małżeństwo Rozliczysz mnie, Panie (opiekun – mgr Małgorzata Stryczek),
Izabela Pieróg z akompaniatorką Moniką Kobos z klasy II d, utwór zespołu Partestres Twoja jest noc (opiekun – mgr Małgorzata Stryczek),
Klaudia Rokoszak z klasy II d, piosenka zespołu Dżem Do kołyski (opiekun – mgr Małgorzata Stryczek),
Weronika Witek z akompaniatorką Wiktorią Burek z klasy II d, utwór Już zgasło słońce (opiekun – mgr Małgorzata Stryczek).

Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym humanistkom i trzymamy kciuki podczas grudniowego finału konkursu w Sędziszowie.

b2