I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w hołdzie Niezłomnym

Nasze Licem włączyło się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, współpracując
z Klubem Historycznym „Prawda i Pamięć”. W niedzielę 28 lutego 2016 r. poczet sztandarowy i delegacja Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła we Mszy Świętej odprawianej o godz. 12.30 w bazylice pw. św. Mateusza w intencji żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Homilię o Żołnierzach Niezłomnych wygłosił katecheta naszej szkoły ks. Kamil Kopyt. Po Mszy Świętej rozpoczął się mielecki II Marsz Wyklętych, w którym wzięli także udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Najwytrwalsze spośród naszych koleżanek włączyły się również w odbywający się równolegle z marszem Bieg Tropem Wilczym. Brawo dla Jagody Zemmel z klasy IIIA. Zgodnie z programem obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mielcu nasza Szkoła przygotowała część artystyczną, którą usłyszeć można było na mieleckim Placu Armii Krajowej. Piosenki z płyty „Panny Wyklęte” wykonały – Karolina Ciejka kl. 2D, Iza Pieróg kl. 2D i Weronika Barszcz kl. 2C, a poezję Zbigniewa Herberta (Przesłanie pana Cogito) i rotę przysięgi żołnierzy Armii Krajowej oraz wiersz „Kwatera Ł” Marii Doroty Pieńkowskiej recytowały – Mariola Ciejka kl. 2D i absolwentka naszego Liceum Roksana Hajduk. Całość części artystycznej koordynowała Małgorzata Stryczek.

Galeria