AKCJA CHARYTATYWNA III E i II J

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju i dobroci serca. To chwile spędzone w gronie najbliższych, wypełnione uśmiechem i miłością

„Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”

Charles Dickens – „Opowieść wigilijna”

W takie dni, gdy wszyscy dookoła cieszą się spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi, osoby pozbawione takich możliwości najmocniej odczuwają swą samotność i cierpienie. Ważne jest więc, aby nie zapominać w tym pięknym czasie o potrzebujących.
Uczniowie klas:3 E i 2 J z wychowawczyniami: p. Katarzyną Kruk i p. Elżbietą Żelazko postanowili podzielić się odrobiną tej miłości i dobroci z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzonego przez Koło Mieleckie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. W ramach zainicjowanej przez uczniów akcji charytatywnej, klasy zebrały fundusze i przeznaczyły je na zakup artykułów spożywczych, wcześniej konsultując się z opiekunami schroniska. Upominki naszej młodzieży sprawiły prawdziwą przyjemność podopiecznym schroniska i pozwoliły im cieszyć się niezwykłą atmosferą Świat Bożego Narodzenia.

Julia Sosińska/II J