english version

| Aktualności | Stulecie | Szukaj | Redakcja |

Menu
Linki
Zagłosuj na nas! Szukaj w Eduseeku!
Dziennik intenetowy
Na czasie
Czwartek
22 lutego 2018 r.
Dziś imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora - wyślij kartkę
Do wakacji pozostało ok. 123 dni
Cytat
Słynne cytaty:
Być albo nie być
W. Szekspir
Dokumenty Szkolne

Ulotka rekrutacyjna

 


Statut I LO

 


System Oceniania
Wygląd

Aby zmienić oprawę graficzną, kliknij w odpowiedni zrzut ekranowy.


Tonacja szara
Nowa skórka w odcieniach szartosci.


Więcej >>>

Aktualności
Aktualności


 

 


W dniach 4 i 5 września w Warszawie odbyła się uroczystość związana ze 100-leciem urodzin bł. Matki Teresy z Kalkuty, zorganizowana przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Chór naszej szkoły pod batutą Pawła Lisa został zaproszony do wzięcia udziału w tej uroczystości dla uświetnienia oprawą muzyczną Mszy Św. w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Warszawie, koncelebrowanej przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abpa Henryka Hosera. Po Mszy Św. chór zaśpiewał koncert dla bezdomnych Warszawy.


8.09.2010


Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie informacyjne rodziców uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Spotkanie odbędzie się 9 września 2010r. (czwartek) o godz. 16.30. Początek na sali gimnastycznej (spotkanie z Dyrekcją I LO), a następnie spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami.


08.09.2010


Witamy wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie na naszej stronie internetowej. W tym roku szkolnym do I LO uczęszczać będzie 670 uczniów klas I-III. Szczególnie ciepło przyjmujemy do naszego grona 205 „pierwszaków”, którzy uczyć się będą w klasach:
- I a - profil matematyczno- informatyczno- fizyczny, rozszerzone przedmioty: matematyka, informatyka lub fizyka i język angielski, wychowawca: mgr Radosław Kluza,
- I b - profil językowy, rozszerzone przedmioty: język angielski, język niemiecki i wiedza o społeczeństwie, wychowawca: mgr Elżbieta Poloczek,
- I c - profil biologiczno - chemiczny, rozszerzone przedmioty: biologia, chemia i fizyka, wychowawca: mgr Agnieszka Mrozik,
- I d - profil prawniczy, rozszerzone przedmioty: historia, wiedza o społeczeństwie i język angielski, wychowawca: mgr Anna Wardzała,
- I e - profil humanistyczny, rozszerzone przedmioty: język polski, historia i język angielski, wychowawca: mgr Elżbieta Pogoda,
- I f - profil matematyczno - geograficzny, rozszerzone przedmioty: matematyka, geografia i język angielski, wychowawca: mgr Maria Maj.
Witamy także nowo zatrudnionych nauczycieli, którzy uczyć będą następujących przedmiotów:
- mgr Katarzyna Polańska - szkolny psycholog,
- ks. mgr Paweł Furdyna - religia,
- mgr Robert Zuba - wychowanie fizyczne.
Wiemy, wiemy... Ciężko się wraca po dwóch miesiącach luzu i leniuchowania, trudno wstać rano, by zdążyć na ósmą do szkoły. Pamiętajcie jednak, że wakacje 2011 już za 295 dni.


03.09.2010


Z wielką dumą informujemy, że w naszej szkole- I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu wszyscy tegoroczni absolwenci ( 259 osób) pomyślnie zaliczyli egzaminy maturalne i otrzymali upragnione świadectwa dojrzałości. Jesteśmy jedną z sześciu szkół w województwie podkarpackim, w których zdawalność matury wyniosła100% !

Naprawdę mamy powody do radości, trzymając mocno kciuki za pomyślne wyniki rekrutacji naszych starszych kolegów na wyższe uczelnie 


30.06.2010


25 czerwca 2010r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Rozpoczęła ją Msza Św. godz. 8.00, odprawiona przez księży katechetów w bazylice p.w. Św. Mateusza w Mielcu. Następnie, o godz. 9.00 odbyło się spotkanie wyróżnionych uczniów klas I i II z Dyrekcją Szkoły oraz Gronem Nauczycielskim w sali gimnastycznej. W pierwszej części uroczystości zaproszeni goście- Komendant Powiatowy PSP w Mielcu Roman Kołacz wraz z dyrektorem Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Stanisławem Tomzą wyróżnili dyplomami oraz specjalnymi podziękowaniami 52 spośród naszych koleżanek i kolegów, którzy w maju oraz czerwcu brali udział w akcji ratowniczej podczas powodzi. Następnie dyrektor Janusz Świętoń i wicedyrektor Małgorzata Pawlak, w towarzystwie wychowawców klas wręczyli ponad 110 uczniom nagrody książkowe, wyróżnienia i dyplomy za bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność społeczną, jak również za nienaganną frekwencję. Spotkanie urozmaicił ciekawy, wakacyjny w tonacji program artystyczny, przygotowany przez młodzież z klasy I d pod opieką mgr Beaty Maciejak, składający się z dowcipnego reportażu filmowego oraz kilku piosenek. Podczas naszej szkolnej gali zaprezentowany został również film „Kant”, nakręcony przez absolwentów z klasy III a. Przypominamy, że ten trwający 8 minut obraz zdobył I miejsce podczas finału V Ogólnopolskiego Przeglądu Uczniowskich Filmów Amatorskich PUFA 2010 w Krośnie. Na forum społeczności szkolnej pożegnaliśmy również serdecznie pracującego od 7 lat w naszym liceum ks. Mariusza Bawołka, który od nowego roku szkolnego zostanie przeniesiony do parafii w Tarnowie. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyły się spotkania klasowe, w czasie których wychowawcy podsumowali miniony rok szkolny ze swymi uczniami.
Do najlepszych uczniów naszej szkoły (średnia ocen 4,75 i wyżej, czyli świadectwo z wyróżnieniem) należą:
Monika Śliwa- klasa I b,
Klaudia Kosiorowska- klasa I d,
Karol Flisek- klasa I e,
Anna Lechowicz- klasa I e,
Elżbieta Bawoł- klasa I f, średnia ocen 5, 29- najwyższa w szkole,
Michał Adamczyk- klasa I g,
Monika Pietras- klasa I g,
Dominika Cisińska- Nguyen- klasa II c,
Iwona Karaś- klasa II d,
Justyna Michalak- klasa II e,
Paulina Gancarczyk- klasa II f,
Paweł Różycki- klasa II f.
Życzymy wszystkim ciepłych, słonecznych i pełnych kolorowych wrażeń wakacji.


28.06.2010


W dniach 23-24 czerwca 2010r. odbyły się w naszej szkole Dni Sportu, zaplanowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Młodzież miała okazję kibicować klasowym drużynom startującym w następujących konkurencjach: unihokej, piłka koszowa i piłka nożna. Oto wyniki emocjonujących zawodów:

Turniej unihokeja
I miejsce- klasa II d,
II miejsce- klasa II g,
III miejsce- klasa II a.
Turniej koszykówki
I miejsce- klasa II d,
II miejsce- klasa I g,
III miejsce- klasa I b.
Turniej piłki nożnej
I miejsce- klasa I f,
II miejsce- klasa II g.
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom zapału i energii w turniejowych zmaganiach.


26.06.2010


Z przyjemnością informujemy, że Sylwia Watracz z klasy I e, Izabela Klich z klasy I e oraz Dominika Watracz z klasy I a zdobyły główną nagrodę w kategorii literackiej i plastycznej X edycji powiatowego konkursu „Wydajemy własną książkę”. Konkurs ten, organizowany przez Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Mielcu od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem młodych, obdarzonych talentem i wyobraźnią ludzi. Jak napisano w protokole konkursowym, dziewczyny zostały uhonorowane „za opracowanie swoistego kompendium wiedzy o wybranych bohaterach literackich oraz za przepiękne ilustracje w wydaniu pt. „Bez nich teatr nie istnieje”.
Warto podkreślić, że Sylwia i Dominika Watracz wielokrotnie już zwyciężały w konkursach plastycznych organizowanych przez ośrodki kultury w powiecie mieleckim.


26.06.2010


23 czerwca 2010r. w Starostwie Powiatowym w Mielcu miało miejsce wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w ramach X Edycji Konkursu „Komputer dla najlepszego”. Wśród wyróżnionych nagrodami rzeczowymi tegorocznych maturzystów znalazła się nasza uczennica Julia Burghardt z klasy III g, laureatka licznych konkursów z przedmiotów ścisłych, która uzyskała średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły 5,3. Tego samego dnia w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyła się uroczysta gala pod nazwą „Młodzi Nieprzeciętni”, zorganizowana przez Prezydenta Miasta Mielca. W czasie uroczystości zostały wręczone dyplomy, nagrody i statuetki dla najzdolniejszych uczniów mieleckich placówek oświatowych. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Justyna Michalak z klasy II e, finalistka etapu centralnego XX Olimpiady Teologii Katolickiej,
Wojciech Niedbała z klasy II a, laureat V Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Pakcie Północnoatlantyckim ALIANTE- V miejsce Europie,
Piotr Pszeniczny z klasy II a, laureat V Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Pakcie Północnoatlantyckim ALIANTE- V miejsce w Europie.
Podczas spotkania wręczono także certyfikaty „Nieprzeciętnego nauczyciela” osobom, które wspierały w przygotowaniach konkursowych wyróżnionych uczniów: ks. Grzegorzowi Grychowi- katechecie oraz dr Włodzimierzowi Gąsiewskiemu- nauczycielowi przysposobienia obronnego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, życząc im wielu dalszych sukcesów.


24.06.2010


W miniony wtorek- 8 czerwca 2010r. odbył się w naszej szkole tradycyjny już, IX Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży I LO. Podczas spotkania na sali gimnastycznej w różnorodnych programach tanecznych, wokalnych, a także w scenkach teatralnych i skeczach satyrycznych zaprezentowali się nasi najmłodsi koledzy- uczniowie klas pierwszych. Koordynacją imprezy zajęli się uczniowie klasy II e, pod opieką mgr Lidii Osipiak.
Jury konkursowe w składzie: mgr Małgorzata Pawlak, ks. Mariusz Bawołek, Dominika Kudyba- członek chóru szkolnego i Wojciech Niedbała- zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego najwyżej oceniło następujące występy:
I miejsce- klasa I g, doceniona za talenty taneczne, żywiołowość i spontaniczność występu pod tytułem „Danse macabre”, w którym zaprezentowali się wszyscy uczniowie,
II miejsce- klasa I b, wyróżniona za ekspresyjną prezentację skeczu „Chyba mam talent”, będącego parodią znanego show telewizyjnego,
III miejsce- klasa I e, nagrodzona za przedstawienie utalentowanych i wyróżniających się niekonwencjonalnymi pasjami (np. kultura japońska, twórczość plastyczna czy literacka) dziewcząt i chłopców ze swego grona w scence „Rozmowy w amoku”.
W drugiej części szkolnej imprezy zaprezentowali się uzdolnieni starsi uczniowie: zespół taneczny „EXPLOZJA” w bardzo dynamicznym układzie pokazowym, uczestniczki konkursu piosenki angielskiej: Martyna Bociek i Beata Wrona z klasy II e oraz Kasia Kobos z klasy I f wraz z zespołem muzycznym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim występującym- Wasze prezentacje były naprawdę zabawne i ciekawie przygotowane.


14.06.2010


Kasztany już dawno przekwitły, znaczy to, że jesteśmy już po maturach. W bieżącym roku szkolnym do egzaminów maturalnych przystąpiło 259 absolwentów klas III. Zdawali oni od 4 do 28 maja 2010r. egzaminy obowiązkowe na poziomie podstawowym z:
języka polskiego (część ustna i pisemna),
• języka obcego nowożytnego, (część ustna i pisemna),
• matematyki (część pisemna).

Natomiast spośród przedmiotów nieobowiązkowych najczęściej wybierane były przez abiturientów:
• matematyka na poziomie rozszerzonym- 92 zdających,
• biologia na poziomie podstawowym lub rozszerzonym- 84 zdających,
• wiedza o społeczeństwie na poziomie podstawowym lub rozszerzonym- 72 zdających,
• geografia na poziomie podstawowym lub rozszerzonym - 60 zdających.

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że wyniki egzaminów będą znane 30 czerwca 2010r., w tym dniu absolwenci będą mogli także odebrać w sekretariacie świadectwa dojrzałości.
Życzymy maturzystom powodzenia podczas rekrutacji na wybrane kierunki studiów.


14.06.2010

Kontakt
I LO im. Stanisława Konarskiego
ul. Jędrusiów 1
39-300 Mielec
woj. podkarpackie
POLSKA

tel.: 77 315 77, 77 315 76
(kierunkowy 17)

konarski.mielec@op.pl
Language


ENGLISH VERSION OF OUR SITE

Koła zainteresowań


Szkolny klub europejski

European Club


Archiwum LOKawiarenka pod globusemPomoc dla Rutshuru

 


klasa wirtualna

virtual class

 


Wymiana Polsko-Niemiecka

 

 

 


Wycieczka do Ukrainy

 


Klub motocyklowy

Wyszukiwarka

Wpisz słowo:


Sonda
Jak oceniasz odświeżony wygląd naszej strony?
celująco
bardzo dobrze
dobrze
dostatecznie
dopuszczająco
niedostatecznie

Archiwum sond
Copyright © 2003-2018 I LO. All rights reserved.                                                        [logowanie]