english version

| Aktualności | Stulecie | Szukaj | Redakcja |

Menu
Linki
Zagłosuj na nas! Szukaj w Eduseeku!
Dziennik intenetowy
Na czasie
Wtorek
23 stycznia 2018 r.
Dziś imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy - wyślij kartkę
Do wakacji pozostało ok. 153 dni
Cytat
Słynne cytaty:
Być albo nie być
W. Szekspir
Dokumenty Szkolne

Ulotka rekrutacyjna

 


Statut I LO

 


System Oceniania
Wygląd

Aby zmienić oprawę graficzną, kliknij w odpowiedni zrzut ekranowy.


Tonacja szara
Nowa skórka w odcieniach szartosci.


Więcej >>>

Aktualności
Aktualności


 

 

Strona: 2


Znamy język ojczysty!
Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły: Anna Bańka ( klasa II e), Anna Lechowicz ( klasa I e) i Aleksandra Smoleń (klasa II a) zostały laureatkami V edycji Międzyszkolnego Konkursu „ Czy znasz język ojczysty?”, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Drugi- ostatni etap konkursu odbył się 1 czerwca 2010r. i składał się z części testowej oraz przygotowanych samodzielnie przez uczestników prezentacji na wybrany temat językoznawczy. Tradycyjnie już okazał się on sporym wyzwaniem dla umiejętności językowych współczesnych nastolatków. Ci, którzy podjęli trud wykonania zadań konkursowych, mieli okazję przekonać się, że kultura języka nie jest ani łatwa, ani oczywista. Tym bardziej na uznanie zasługuje- jak widać- żeńska część naszej szkolnej społeczności. Laureatki będą mogły uzupełnić swe zasoby biblioteczne, gdyż nagrodą dla każdej z nich był bon o wartości 150 złotych na zakup książek.
Gratulacje dla laureatek i pracujących z nimi na co dzień polonistek- mgr Małgorzaty Pawlak, mgr Małgorzaty Stryczek i mgr Ewy Chajdaś.


11.06.2010


Z przyjemnością informujemy, że film „Kant”, zrealizowany przez grupę uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu o nazwie „roz-KMI-na” zdobył I miejsce podczas finału V Ogólnopolskiego Przeglądu Uczniowskich Filmów Amatorskich PUFA 2010, który odbył się 2 czerwca w Krośnie. Obraz ten jest 8-minutową, mrożącą krew w żyłach historią... Szczegółów nie zdradzamy, gdyż zwycięski film zostanie wyświetlony uczniom naszej szkoły podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, 25 czerwca 2010r. Grupę pasjonatów sztuki filmowej tworzą absolwenci klasy III a: Filip Hyjek, Patryk Kaflowski, Filip Wałęga, Szymon Szeliga, Tomasz Okoń, Grzegorz Dul, Szczepan Wdowiarz, Piotr Więcek, Klaudia Strzelczyk, Ewa Węgrzyn, Damian Ślusarczyk i Radosław Pogoda. Opiekunem młodzieży jest wychowawca, mgr Radosław Kluza.
Serdecznie gratulujemy młodym filmowcom ich sukcesu i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś o nich usłyszymy


3.06.2010


1 czerwca 2010r. w Rzeszowie, w strugach ulewnego deszczu na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Finał Wojewódzki Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej dla szkół ponadgimnazjalnych. Startowała w nim nasza reprezentacja dziewcząt, która ostatecznie zajęła wysokie siódme miejsce na 20 zespołów biorących udział w zawodach. Poziom zmagań lekkoatletycznych był bardzo wyrównany i wysoki, tym bardziej że kapryśna aura utrudniała starty w kolejnych konkurencjach. Cieszymy się więc szczerze z siódmego miejsca, gratulując naszym reprezentantkom oraz ich opiekunce, nauczycielce wychowania fizycznego, mgr Ewie Kuładze sportowego ducha i nieustępliwości w zmaganiach konkursowych.
Oto skład naszej licealnej reprezentacji:
Bieg na 100 metrów: Marzena Jung- klasa II a, Justyna Kilian- klasa I c, Katarzyna Patyk- klasa I c,
Bieg na 400 metrów: Elżbieta Bawoł- klasa I f, Paulina Mierzyńska- klasa II f, Paulina Puła- klasa II f,
Bieg na 800 i 1500 metrów: Magdalena Dudzik- klasa I a, Monika Maziarz- klasa I e, Ewelina Wiewiura- klasa I g,
Pchnięcie kulą: Dominika Karaś- klasa I b, Paulina Maziarz- klasa I b, Adrianna Szady- klasa III c,
Skok w dal: Paulina Chmura- klasa II b, Ilona Dudek- klasa II b, Jolanta Kowal- klasa II c,
Sztafeta 4 x 100 metrów: Małgorzata Czachor- klasa I e, Marzena Jung- klasa II a, Justyna Kilian- klasa I c, Katarzyna Patyk- klasa I c.


02.06.2010


Z przyjemnością informujemy, że film „Kant”, zrealizowany przez grupę uczniów naszej szkoły o nazwie „roz-KMI-na” został zakwalifikowany do finału V Ogólnopolskiego Przeglądu Uczniowskich Filmów Amatorskich PUFA 2010. Finał konkursu, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie, pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna odbędzie się 2 czerwca 2010r. o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Serdecznie gratulujemy nominacji do finału członkom grupy, naszym absolwentom z klasy III a oraz ich opiekunowi, nauczycielowi informatyki, mgr Radosławowi Kluzie.


01.06.2010


Miło nam poinformować wszystkich czytelników szkolnej strony internetowej o wiosennych sukcesach zespołu tanecznego EXPLOZJA, reprezentującego nasze liceum. Grupa ta składa się z siedmiu wysportowanych i utalentowanych dziewczyn, z których cztery to nasze uczennice: Martyna Grzelak z klasy II g, Anna Wacnik z klasy II g i Joanna Wacnik z klasy II g oraz Róża Szczebiwilk klasy II c. Na co dzień można je oglądać podczas imprez sportowych w Mielcu, gdzie zagrzewają zawodników do walki. Startują także w licznych turniejach i konkursach o zasięgu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Oto najważniejsze sukcesy dynamicznej EXPLOZJI:
• 25 kwietnia 2010r.- zdobycie tytułu wicemistrzyń województwa podkarpackiego podczas IV Otwartych Mistrzostw Podkarpacia Zespołów Cheerleaders w Tyczynie,
• 24 kwietnia 2010r.- brązowy medal wywalczony podczas V Otwartych Mistrzostw Krakowa Zespołów Cheerleaders,
• 9 maja 2010r.- II miejsce i tytuł wicemistrzyń województwa świętokrzyskiego zdobyty na XI Wiosennym Turnieju Tańca DISCO & CHEERLEADERS" w Kielcach.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom i ich szkolnej opiekunce, nauczycielce wychowania fizycznego mgr Ewie Kuładze, życząc wielu dalszych sukcesów tanecznych.


12.05.2010


30 kwietnia 2010r. uroczyście pożegnaliśmy kończących naukę w naszym liceum maturzystów. W bieżącym roku naukę w klasie III zakończyło 259 uczniów, którzy od 4 do 28 maja będą przystępować do ustnych oraz pisemnych egzaminów maturalnych. Podczas spotkania z Dyrekcją szkoły i wychowawcami klas na sali gimnastycznej świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe i dyplomy gratulacyjne otrzymało ponad 80 uczniów, wyróżniających się osiągnięciami naukowymi, sportowymi, działalnością społeczną oraz artystyczną na forum szkoły, miasta, regionu i województwa. Na szczególne gratulacje zasługuje Julia Burghardt z klasy III g, pobierająca w tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce. Ukończyła ona szkołę ze średnią ocen 5,3 na świadectwie, co świadczy o pasjach naukowych i wielkiej pracowitości uczennicy.
Nasi najlepsi absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem (świadectwo z paskiem- średnia ocen 4,75 i powyżej) to:
Teresa Bury- klasa III a,
Patryk Kaflowski- klasa III a,
Wojciech Misiak- klasa III a,
Józef Śliwa- klasa III a,
Karolina Dudek- klasa III c,
Edyta Grądziel- klasa III c,
Mateusz Lorenc- klasa III c,
Adrianna Sztuka- klasa III c,
Karolina Frask- klasa III e,
Justyna Dubiel- klasa III f,
Barbara Kardyś- klasa III f,
Katarzyna Kułaga- klasa III f,
Julia Burghardt- klasa III g,
Mateusz Kaflowski- klasa III g,
Michał Smolis- klasa III g.

Ponadto na wyrazy uznania zasługują uczniowie osiągający wysoką średnią w nauce i prezentujący wzorową postawę uczniowską. Należą do nich:
Marcin Burkot- klasa III a,
Bartosz Miodunka- klasa III a,
Szymon Szeliga- klasa III a,
Sylwia Szewc- klasa III a,
Kamila Góral- klasa III b,
Agata Skiba- klasa III b,
Sylwia Szymoniak- klasa III b,
Claudia Winiarz- klasa III b,
Joanna Madura- klasa III c,
Agata Mrozik- klasa III c,
Joanna Ryba- klasa III c,
Adrianna Szady- klasa III c,
Żaneta Białek- klasa III d,
Joanna Borczewska- klasa III d,
Stanisław Ludwikowski- klasa III d,
Agnieszka Łachut- klasa III d,
Karolina Sędłak- klasa III d,
Monika Karkut- klasa III e,
Joanna Łuc- klasa III e,
Sylwia Noga- klasa III e,
Marcelina Wiewiura- klasa III e,
Marta Hill- klasa III f,
Katarzyna Mazur- klasa III f,
Karolina Pawlak- klasa III f,
Wioletta Robak- klasa III f,
Magda Mikoda- klasa III g,
Marcin Lasota- klasa III g,
Wojciech Potapowicz- klasa III g,
Konrad Rydzowski- klasa III g,
Jolanta Trela- klasa III g.
Absolwentów naszej szkoły godnie pożegnali w programie artystycznym: chór młodzieżowy pod dyrekcją mgr Pawła Lisa oraz młodsi koledzy z klasy II d, wychowankowie mgr Janiny Lis. Przygotowali oni dla swych kolegów krótki skecz- przypowiastkę o tym, że warto w życiu wyznaczać sobie realistyczne cele i z uporem dążyć do ich realizacji. W imieniu maturzystów głos zabrał Marcin Lasota z kasy III g, dziękując nauczycielom, a zwłaszcza wychowawcom za przekazywaną przez trzy lata wiedzę, za cierpliwość i uśmiech. Marcin życzył też wszystkim absolwentom, aby w dobrych nastrojach pojawili się 30 czerwca w szkole po odbiór upragnionych świadectw dojrzałości.
Mamy nadzieję, że uczniowie klas trzecich zachowają dobre wspomnienia o swej szkole. Trzymamy kciuki na maturze!


07.05.2010


29 marca 2010r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Polsko - Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2010”. Miło nam poinformować, że wyróżnienie i zaszczytny tytuł „TAON” uzyskali następujący nasi reprezentanci: Sebastian Skop z klasy I a, Michał Adamczyk z klasy I g i Michał Smolis z klasy III g. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta intelektualna zabawa polega.
Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele uniwersyteckiego liceum we Lwowie. Nazwa Lwiątko, po ukraińsku LEVENJA, pochodzi właśnie od nazwy tego miasta. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na całą Polskę. W bieżącym roku szkolnym miała miejsce 8 edycja tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia.
Serdecznie gratulujemy chłopakom oraz przygotowującej ich do startu nauczycielce fizyki, mgr Agnieszce Mrozik.


06.05.2010


30 kwietnia 2010r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs literacki Znawca „Pana Tadeusza”, który miał wyłonić spośród uczniów klas drugich zagorzałych miłośników naszej narodowej epopei. Szczegółowy test konkursowy, składający się z 34 pytań dotyczących treści dzieła Adama Mickiewicza opracowała nauczycielka języka polskiego, mgr Elwira Przewoźnik, która zajęła się również organizacją całego przedsięwzięcia. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczniów z klas: II a, II b, II c, II d i II e. Oto laureaci konkursu- szkolni znawcy epopei „Pan Tadeusz”:
miejsce I- Beata Bednarczyk z klasy II c- 67,5 punktu na 75 możliwych do uzyskania ( nauczycielka j. polskiego- mgr Elwira Przewoźnik),
miejsce I- Sylwia Kułaga z klasy II e- 67 punktów (nauczycielka j. polskiego- mgr Małgorzata Pawlak),
miejsce II- Patryk Stryczek z klasy II a- 66,5 (nauczycielka j. polskiego- mgr Ewa Chajdaś),
miejsce II- Joanna Gruszecka z klasy II a- 66 (nauczycielka j. polskiego- mgr Ewa Chajdaś),
miejsce III- Joanna Różycka z klasy II b-65,5 (nauczycielka j. polskiego- mgr Ewa Chajdaś).

Serdecznie gratulujemy młodym pasjonatom naszej narodowej klasyki literackiej oraz nauczycielkom- polonistkom, które rozbudziły w uczniach zamiłowania czytelnicze.


05.05.2010


10 marca 2010r. odbył się w naszej szkole Dzień Przedsiębiorczości, zorganizowany przez nauczycielkę podstaw przedsiębiorczości, mgr Bożenę Włodarczyk przy współpracy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad imprezą objęła Kancelaria Prezydenta RP. Wzięło w niej udział 14 uczniów z czterech klas, którzy chcieli poszerzyć swą wiedzę na temat specyfiki rynku pracy w Mielcu.
Gratulujemy pani Bożenie Włodarczyk oraz wszystkim uczestnikom tej ciekawej inicjatywy. Niżej zamieszczamy szczegóły na temat projektu.

[WIĘCEJ >>>]
05.05.2010


23 kwietnia 2010r. odbył się w naszym liceum pierwszy (testowy) etap Międzyszkolnego Konkursu „Czy znasz język ojczysty?”, którego organizatorem jest już po raz piąty II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. W zmaganiach konkursowych wzięła udział spora, bo licząca 69 osób grupa naszych uczniów z klas pierwszych i drugich. Z przyjemnością informujemy, że do finału konkursu, który odbędzie się 1 czerwca 2010r. zakwalifikowało się 17 osób ze wszystkich mieleckich szkół ponadgimnazjalnych , w tym aż 10 z naszej szkoły. Są to według kolejności miejsc na liście następujący uczniowie:
Anna Bańka z klasy II e- opiekun mgr Małgorzata Pawlak,
Monika Pietras z klasy I g- opiekun mgr Małgorzata Stryczek,
Anna Lechowicz z klasy I e- opiekun mgr Małgorzata Stryczek,
Marek Misiak z klasy I d- opiekun mgr Ewa Chajdaś,
Aleksandra Smoleń z klasy II a- opiekun mgr Ewa Chajdaś,
Damian Boroń z klasy I g- opiekun mgr Małgorzata Stryczek,
Adrianna Rosół z klasy I d- opiekun mgr Ewa Chajdaś,
Alicja Dąbrowska z klasy I g- opiekun mgr Małgorzata Stryczek,
Anna Pluta z klasy I e- opiekun mgr Małgorzata Stryczek,
Izabela Klich z klasy I e- opiekun mgr Małgorzata Stryczek
Gratulujemy wszystkim uczestnikom znajomości niuansów lingwistycznych naszego pięknego języka i życzymy powodzenia podczas finału konkursu w czerwcu.


24.04.2010

Kontakt
I LO im. Stanisława Konarskiego
ul. Jędrusiów 1
39-300 Mielec
woj. podkarpackie
POLSKA

tel.: 77 315 77, 77 315 76
(kierunkowy 17)

konarski.mielec@op.pl
Language


ENGLISH VERSION OF OUR SITE

Koła zainteresowań


Szkolny klub europejski

European Club


Archiwum LOKawiarenka pod globusemPomoc dla Rutshuru

 


klasa wirtualna

virtual class

 


Wymiana Polsko-Niemiecka

 

 

 


Wycieczka do Ukrainy

 


Klub motocyklowy

Wyszukiwarka

Wpisz słowo:


Sonda
Jak oceniasz odświeżony wygląd naszej strony?
celująco
bardzo dobrze
dobrze
dostatecznie
dopuszczająco
niedostatecznie

Archiwum sond
Copyright © 2003-2018 I LO. All rights reserved.                                                        [logowanie]