Ciekawe inicjatywy dydaktyczne w I LOW naszym liceum podejmowane są od początku tego roku szkolnego cenne inicjatywy dydaktyczne, mające na celu poszerzanie wiedzy przedmiotowej, a także kompetencji i umiejętności praktycznych młodzieży.

Już po raz drugi w murach szkoły gościć będą od 18 października realizatorzy projektu edukacyjnego „Enter your future”, firmowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Tym razem będą to dwie studentki z egzotycznych krajów: Brazylii oraz Malezji, które poprowadzą dla polskich kolegów zajęcia w języku angielskim na temat kultury, religii i obyczajów swych państw.

Z ciekawą inicjatywą wystąpił także Samorząd Uczniowski I LO, który nawiązał współpracę z Instytutem Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Młodzież z Mielca chce poznawać zwyczaje i kultury innych krajów, np. Azji czy Afryki, wyjeżdżając na zajęcia z podróżnikami i pracownikami naukowymi do Rzeszowa.

W wykładach naukowych, połączonych z obserwacjami astronomicznymi plam na słońcu, które organizuje 18 października 2010r. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie weźmie udział młodzież naszej szkoły o zainteresowaniach przedmiotami matematyczno- przyrodniczymi. Będzie to pierwszy wykład z cyklu zajęć poświęconych odkrywaniu ciekawych zjawisk w świecie otaczającej nas natury.

Natomiast na wycieczkę naukową szlakiem historycznym udadzą się 16 listopada uczniowie I LO, którzy w minionym roku szkolnym wyróżniali się sukcesami i osiągnięciami naukowymi oraz najwyższą średnią ocen. Dzięki współpracy z prof. Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie Konradem Zielińskim, absolwentem naszej szkoły, młodzież weźmie udział w lekcji muzealnej, zwiedzając Państwowe Muzeum na Majdanku i sale wystawiennicze Zamku Lubelskiego.

Mamy nadzieję, że te przedsięwzięcia rozbudzą w naszych kolegach pasje naukowe i zainteresowanie przedmiotami kierunkowymi.