„Czas pożegnań” – klasa III C

Moi drodzy wychowankowie!
Tak to już jest, że się spotykamy i rozstajemy… Miną lata, wiele faktów zatrze czas, warto jednak zachować wspomnienia o tym, co nas łączyło, co było dla nas ważne. Dziękuję Wam za wszystkie miłe chwile, za Wasze zaufanie, za dowody pamięci i sympatii.

Życzę, aby spełniły się Wasze plany i abyście mieli zawsze wokół siebie ludzi, na których możecie liczyć.

Grupo z językiem rosyjskim! Kierujcie się mądrymi radami wspaniałego pisarza, Lwa Tołstoja: „Жить нужно для тех – кому ты нужен. Дружить лишь с теми – в ком уверен. Общаться с теми – кто приятен. И быть благодарным тем, кто тебя ценит”.
Ни пуха ни пера!
Ewa Basiak

Klaso 3C,
Serdecznie dziękuję za wspólne poznawanie świata przyrody… Cieszę się, że mieliśmy okazję badać faunę i florę najbliższej okolicy, wzruszał mnie Wasz zachwyt nad zanokcicą skalną czy porostami na starym murze przy szkole muzycznej… Jestem dumna, że pokonaliście strach, zniechęcenie i mozolnie rozwijaliście umiejętności. Każdy sprawdzian dowodził jak trudno być biologiem, intelektualistą, badaczem! Wypuszczam Was w świat z wrażliwym sercem, otwartym umysłem, logicznymi myślami i namacalnymi dowodami naszej współpracy. Wierzę, że przekażecie swoją wiedzę i umiejętności kolejnemu pokoleniu przyrodników (formalnych i nieformalnych). Chciałabym, aby pozytywne myśli i optymistyczne spojrzenie na świat pozostały z Wami na całe życie…

Dedykuję Wam przyrodniczy wiersz Kazimierza Wierzyńskiego:

Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną
na klombach mych myśli sadzone za młodu
Pod słońcem co dało mi duszę błękitną
i które mi świeci bez trosk i zachodu.

Rozdaję wokoło mój uśmiech, bukiety
rozdaję wokoło i jestem radosną
wichurą zachwytu i szczęścia poety
co zamiast człowiekiem powinien być wiosną!
Anna Kłodowska

“Świat otwiera Wam drzwi i z zainteresowaniem czeka…”
Serdecznie dziękuję za wspólne zgłębianie tajników chemii. Starałam się pokazać Wam, że świat chemii jest ciekawy, logiczny, użyteczny i nie taki nieprzystępny. Myślę, że choć część z Was to odkryła.
Życzę sukcesów na egzaminach maturalnych, realizacji własnych pasji i zainteresowań, udanych życiowych wyborów. Powodzenia!
Jadwiga Włodarczyk

Drodzy Uczniowie,
zapamiętam Was jako klasę ambitną, pracowitą, konsekwentnie i z pasją dążącą do realizacji swoich planów. Chętnie i skutecznie działaliście w sekcjach Samorządu Szkolnego. Potrafiliście zorganizować wiele akcji charytatywnych i sprawić radość obdarowanym, bo „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi” (Jan Paweł II). Chórzystki- godnie reprezentowałyście naszą szkołę odnosząc sukcesy z chórem I LO. Byliście zaangażowani w inicjatywy szkolne takie jak projekty z UE- „Kreatywni uczniowie w nowoczesnym liceum”, aktywnie uczestnicząc w przedmiotowych kółkach z biologii i chemii. Braliście również udział w konkursach, wydarzeniach sportowych i klasowych. Mnóstwo niezapomnianych chwil…
A zatem „Szczęśliwej drogi, już czas…”. Życzę Wam powodzenia na egzaminach maturalnych i w podejmowaniu życiowych wyborów.
Bożena Rodzeń

Klasa III C serdecznie dziękuje Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, a także personelowi szkolnemu za ogromne zaangażowanie i włożony trud w naszą edukację.
Dziękujemy za wszelkie porady, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Dziękujemy za każdą̨ pochwałę̨ i krytykę̨, gdyż umożliwiły nam one ciągły rozwój i stawanie się̨ nie tylko lepszymi uczniami, ale także wartościowymi ludźmi