Etap regionalny konkursu Turbolandeskunde w naszej szkole.

8 marca gościliśmy uczestników regionalnego etapu konkursu krajoznawczego „Turbolandeskunde, czyli wędrówka po krajach niemieckojęzycznych”.

11 drużyn z Dębicy, Nowej Dęby, Sandomierza, Stalowej Woli, Tarnobrzega i kilku szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego wykazywało się dobrą znajomością języka niemieckiego oraz dużą wiedzą na temat Austrii. Niełatwo było odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące historii, geografii, polityki, kultury, sportu, kuchni oraz zwyczajów i życia codziennego, w dodatku w języku niemieckim!
Mimo to rywalizacja była bardzo zacięta, a zwycięzca wyłoniony został dopiero po dogrywce. Największą wiedzą i najlepszą taktyką wykazała się drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Twardowskiego z Dębicy, w składzie: Kacper Fudali, Aleksandra Mróz i Paulina Nowak. I to oni będą reprezentować nasz region w trakcie finału w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Drużynie z klasy I B w składzie: Adrian Cacoń, Eryka i Liwia Kawalec, która dzielnie reprezentowała naszą szkołę, życzymy powodzenia w przyszłorocznym konkursie.