2004

W roku 2004 uczniowie polscy jako pierwsi udali się z 8-dniową wizytą do Löhne. Kilka miesięcy później niemieccy uczniowie gościli w Mielcu. Tematem przewodnim realizowanego wówczas programu był „Obraz Polaka w Niemczech-obraz Niemca w Polsce”. Polscy i niemieccy uczniowie opracowali i przeprowadzili w środowisku młodzieżowym swoich miast ankietę na temat panujących stereotypów, i uprzedzeń, ideałów i wartości, spędzania wolnego czasu i zainteresowań. Wyniki ankiety przedstawili następnie w formie prezentacji na forum szkoły .Poza tym podczas wspólnego spotkania w Mielcu młodzież opracowała wspólnie prezentacje multimedialną Mielcu.
Przebywając z wizytą w Niemczech uczniowie polscy mogli wówczas zwiedzić Hannower, Ritteln i Paderborn. W programie w Polsce znalazła się wycieczka do Sandomierza i Krakowa. Dodatkowe atrakcje to ognisko i przejażdżka dorożką.

Opiekunami obydwóch grup byli :
Anna Kozioł, Monika Cisło, Antoni Rejman, Helena Ehlert i Volker Hegemann.

Uczestnicy:
I LO w Mielcu

 1. Agnieszka Buda
 2. Tomasz Gwóźdź
 3. Katarzyna Krawczyk
 4. Aldona Krawiec
 5. Kamila Mazur
 6. Katarzyna Nelec
 7. Jakub Ortyl
 8. Natalia Syper
 9. Agnieszka Szyszka

BBG in Löhne
 1. Katrin Abke
 2. Nadin Herper
 3. Emmelie Köster-Eiserfunke
 4. Christina Krink
 5. Veronika Kurda
 6. Vitali Laas
 7. Andrej Rempel
 8. Tabea Vogelsang
 9. Maria Wulfert
 10. Zöphel Marc-Andre

Na zdjęciu: grupa uczniów polskich i niemieckich po przywitaniu w Ratuszu w Loehne, W środku stoi burmistrz Werner Hamel, pierwsza od lewej dyr. BBG Loehne Rena Braun, dalej Antoni Rejman, Anna Kozioł, Volker HegemannNa zdjęciu: grupa polsko-niemiecka na chwilę przed odjazdem do Bielefeld, 23.10.2004 r.