2006

W roku 2005 z powodu braku zainteresowanych po stronie niemieckiej nie doszło do wymiany uczniów. Dopiero na wiosnę 2006 r. uczniowie niemieccy przybyli z 8- dniową wizytą do szkoły partnerskiej w Mielcu. Grupie towarzyszyła dyrektor szkoły Bertolt-Brecht-Gesamtschule pani Rena Braun. Rewizyta polskich uczniów w Löhne miała miejsce dwa miesiące później- również naszej młodzieży towarzyszyła pani dyrektor Anna Maciejak.
Tematem realizowanego programu w Mielcu była ”Muzyka- uniwersalny język”.Dziesięciu uczniów z naszego liceum i siedmiu uczniów Gesamtschule z Löhne zwiedziło zamek w Łańcucie, Kopalnie Soli w Wieliczce i najcenniejsze zabytki Krakowa. Poza tym uczniowie wysłuchali koncertu symfonicznego w Filharmoni Rzeszowskiej i koncertu kameralnego w szkole muzycznej w Mielcu. Po prezentacji panujących trendów muzycznych w swoich krajach młodzież opracowała wspólnie pamiątkową CD ze swoimi ulubionymi utworami muzycznymi.

Spotkanie młodych w Löhne przebiegało pod hasłem “ polska i niemiecka kuchnia”. Obydwie grupy przygotowywały typowe dla swoich krajów potrawy i przekąski. (Na marginesie należy dodać że wspólne lepienie polskich pierogów i smażenie niemieckich placków ziemniaczanych odbiło się głośnym echem w niemieckiej prasie lokalnej) Poza tym, w ramach realizowanego wówczas programu uczniowie zwiedzili Münster, Osnabrück i Hereford. Mieli również okazję wspólnie kibicować polskiej i niemieckiej drużynie piłkarskiej rozgrywających mecz w ramach mistrzostw świata 2006.

Opiekunami wymiany podczas obydwóch spotkań byli : Anna Kozioł, Monika Cisło, Antoni Rejman Cornelia Friedrich, i Volker Hegemann.

Uczestnicy:
I LO w Mielcu:
 1. Anna Arciszewska
 2. Angelika Kopacz
 3. Piotr Łuczak
 4. Renata Ozimek
 5. Justyna Ryba
 6. Emilia Skrzypiec
 7. Joanna Tomecka
 8. Małgorzata Strzępa
 9. Konrad Żarów
 10. Żala Rafał
BBG in Löhne
 1. Vannisa Bremer
 2. Julia Finke
 3. Ramona Koberstein
 4. Eugenia Lohr
 5. Julia Müller
 6. Alexander Sturm
 7. Anna Vollmer

Obie grupy przed budynkiem I LO w MielcuNa zdjęciu: Ostatnie chwile przed odjazdem niemieckich uczniów do NiemiecNa zdjęciu: Polskie pierogi są pyszne ... Smakują także Niemcom.