2011

W dniach 6.04-14.04.2011 r. przebywała w Polsce w ramach wymiany uczniów 7-osobowa grupa uczniów z Bertolt-Brecht-Gesamtschule w Löhne, Nadrenia Północna-Westfalia

(Niemcy):

1. Lukas Brink

2. Marie Christin Dieth

3. Sonja Dreckschmidt

4. Artur Kantariev

5. Matthias Sallmann

6. Andreas Riedl

7. Kevin Waege

Grupą opiekowali się niemieccy nauczyciele Volker Hegemann i Volker Beckmann.

Uczniów niemieckich gościli uczniowie I LO:

1. Maria Bosak

2. Martyna Burczy

3. Adrian Burek

4. Agnieszka Bury

5. Anna Lechowicz

6. Adrianna Konieczny

7. Edyta Niedźwiedź

8. Anna Lechowicz

9. Urszula Sączawa

10. Aneta Żelazko

Polską część programu organizowali i opiekowali się obiema grupami nauczyciele języka niemieckiego w I LO: Monika Cisło, Anna Kozioł i Antoni Rejman.

Grupą polskich uczniów podczas ich pobytu w Niemczech - 16.06-24.06.2011 r. opiekowali się nauczyciele Anna Kozioł i Lidia Osipiak.

Tematem przewodnim tegorocznej wymiany był film i filmowy obraz Polaków i Niemców.

Zarówno w Polsce jak też w Niemczech uczniowie nakręcili po wcześniejszych warsztatach filmowych krótkie filmy. Uczniowie obejrzeli również filmy: "Lichter", "Am Ende kommen Touristen", "Hochzeitspolka" i "Seksmisja".

W Polsce obie grupy zwiedzały wspólnie Kraków, m.in. biorąc udział w warsztatach teatralnych w teatrze "Groteska", oraz Sandomierz. Szlagierem niemieckiej części wymiany była Kolonia i wizyta w studio telewizyjnym telewizji niemieckiej WDR.

W obu szkołach hospitowano zajęcia dydaktyczne i zapoznano się z ich problemami.

8 wymiana uczniów BBG Löhne i I LO w Mielcu finansowana była ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Starostwa Powiatowego w Mielcu i firmy "Bury Technologies", sponsora wymiany, opłacającego zarówno dla polskich uczestników wymiany jak też niemieckich bilety lotnicze Katowice - Dortmund - Katowice.

 

Członkowie 8 edycji wymiany w firmie "Bury Technologies" w Mielcu