2012

W dniach 12-20.04.2012 r. w Polsce przebywała w ramach 9 wymiany szkolnej pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Konarskiego w Mielcu i Bertolt-Brecht-Gesamtschule w Löhne, Nadrenia Północna-Westfalia.

Byli to (Niemcy):

1. Aline Vette

2. Denis Fabrizius

3. Jana Ritter

4. Artem Kapiza

5. Kim Noami Hempelmann

6. Paulina Witkowski

7. Marie Claire Steffen

Grupa opiekowali się niemieccy nauczyciele Volker Hegemann.

Uczniów niemieckich goscili uczniowie I LO:

1. Betel Anna

2. Czernia Marcin

3. Gawlak Anna

4. Swacha Filip

5. Szewc Klaudia

6. Wiatrowska Agata

7. Załucka Katarzyna

8. Dziura Paweł

Polska częsć programu organizowali i opiekowali się obiema grupami nauczyciele języka niemieckiego w I LO: Monika Cisło, Anna Kozioł i Antoni Rejman.

Tematem przewodnim tegorocznej wymiany były „Media w Polsce i w Niemczech”

Uczniowie niemieccy i polscy zwiedzili Kraków. W krakowskim teatrze „Groteska” uczestniczyli w warsztatach integracyjno-teatralnych.

W naszej szkole hospitowali zajęcia szkolne, uczyli się przeprowadzać ankiety, ćwiczyli się w redagowaniu form dziennikarskich i dyskutowali o roli mediów we współczesnym społeczeństwie. W trakcie wycieczki do Rzeszowa zwiedzili studio Telewizji Regionalnej Rzeszów.

Grupą polskich uczniów podczas ich pobytu w Niemczech : 5.06-13.06.2012 r. opiekowali się nauczyciele Anna Kozioł i Antoni Rejman.

W trakcie pobyty w Niemczech uczniowie zwiedzili Bielefeld i Braunschweig, poznali szkołę niemiecką i uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami niemieckimi. Dyskutowali o obrazie Polski w niemieckich mediach i porównywali przekaz informacji w Niemczech i w Polsce.

W obu szkołach hospitowano zajęcia dydaktyczne i zapoznano się z ich problemami.

9 wymiana uczniów BBG Löhne i I LO w Mielcu finansowana była ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Starostwa Powiatowego w Mielcu i firmy "Bury Technologies", sponsora wymiany, opłacającego zarówno dla polskich uczestników wymiany jak też niemieckich bilety lotnicze Katowice - Dortmund - Katowice.

 

Członkowie 9 edycji wymiany.

Zdjęcie grupowe z opiekunami w Krakowie