FINAŁ KONKURSU W BERLINIE

W trakcie ferii zimowych odbył się w Berlinie finał konkursu „Razem w Europie. Jeden cel.”, którego organizatorem jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wśród dziesięciu wyróżnionych projektów znalazła się wymiana uczniowska, zrealizowana w roku 2018 przez nasze liceum we współpracy ze szkołą im. Bertolda Brechta w Löhne.
Uczennice Aleksandra Krawiec z kl. III F i Kornelia Trzaska z kl. III B wraz z nauczycielami języka niemieckiego reprezentowali naszą szkołę na gali finałowej w dniach: 12 – 14.02.
Oprócz możliwości pochwalenia się naszym projektem na forum międzynarodowym, była to okazja do kolejnego spotkania z przedstawicielami partnerskiej szkoły, nawiązania nowych znajomości oraz zwiedzenia stolicy Niemiec. Pobyt w Berlinie był dla współtwórców międzyszkolnej, międzynarodowej oraz niezwykle kreatywnej integracji ciekawym i bardzo pozytywnym doświadczeniem.
Sukces projektu pt. „Holocaust a współczesność” zawdzięczamy wszystkim uczestnikom i organizatorom wymiany uczniowskiej w roku 2018.
Gratulacje i podziękowania za wielkie zaangażowanie, odwagę do podejmowania nowych wyzwań i otwartość na różnorodność.