Finał V Olimpiady Wiedzy o Mediach

Z wielką dumą informujemy, że Bartłomiej Matuszczak z klasy III d o profilu humanistyczno–dziennikarskim został laureatem V Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Zmagania finałowe, w których uczestniczyło ponad 150 uczniów z całej Polski, zorganizowane przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się 15 i 16 marca w centrum stolicy, na terenie kampusu uniwersyteckiego.

W części pisemnej zawodów uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o mediach i procesach w nich zachodzących, składający się z 40 zamkniętych pytań. Spośród licznej grupy uczniów jury wyłoniło – zgodnie z regulaminem konkursu – 48 laureatów, którzy zostaną nagrodzeni indeksami na wybrane kierunki studiów medialnych kilkunastu polskich uczelni. Bartek uplasował się na 21. miejscu, co cieszy tym bardziej, że nasz kolega już w zeszłym roku obiecywał poprawę swego wyniku i dotrzymał słowa.

Dodatkową atrakcją, przygotowaną dla finalistów Olimpiady i ich opiekunów było spotkanie z dziennikarką telewizyjną Anitą Werner, która bardzo zajmująco opowiadała o pracy redaktora serwisów informacyjnych. Zapytana przez młodych ludzi, czy istnieje uniwersalna recepta na sukces w tym trudnym zawodzie, odpowiedziała: „Trzy razy P, czyli pasja, pracowitość i pokora. Nie ma innej drogi, by spełniać się zarówno w zawodzie dziennikarza, jak też w każdym, który się wybrało.” Miłym zakończeniem piątkowego wieczoru była wizyta w TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli zwiedzić studia telewizyjne oraz zobaczyć, jak od kuchni (dosłownie i w przenośni) wygląda praca nad przygotowaniem popularnego programu Pytanie na śniadanie.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi i nauczycielce języka polskiego, pani Małgorzacie Głodzik, która wspierała go w przygotowaniach do olimpiady. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy oglądać naszego kolegę na szklanym ekranie, tym bardziej że ma w planach dalsze rozwijanie swoich dziennikarskich zainteresowań.