III Międzyszkolny Konkurs Literacki „Po pierwsze rodzina!” rozstrzygnięty

W dniu 10 czerwca 2022r. nastąpiło rozstrzygnięcie III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, którego organizatorem był Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

W tym roku szkolnym hasło przewodnie konkursu brzmiało: Po pierwsze rodzina!
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę w dowolnej formie literackiej, która nawiązywałaby do myśli przewodniej – Po pierwsze rodzina!
Celem nadrzędnym III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego była promocja młodych talentów, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, a także ukazanie roli i wartości rodziny w życiu każdego człowieka.

Wyniki konkursu:
Szkoły Ponadpodstawowe:
Kategoria – Wiersz
I miejsce: Roksana Leśniak – I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu (opiekun p. Alicja Salamon)
II miejsce ex aequo: Patryk Polak – Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu (opiekun p. Grażyna Paduch) i Kamila Lasek – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (opiekun p. Monika Rządzka)
III miejsce ex aequo: Maria Noga – Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu (opiekun p. Grażyna Paduch) i Jakub Jasina – Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (opiekun p. Lucyna Maryniak)
Wyróżnienie: Wiktoria Mendrygał – Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (opiekun p. Halina Bednarz)
Gratulujemy.