INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

9 stycznia, zgodnie z tradycją Konarskiego, odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne dla wszystkich pierwszoklasistów. Poszczególne klasy miały okazję zaprezentować swoje profile w formie różnych skeczy i filmików.

Występy oceniało czujne oko jury w składzie: pani wicedyrektor Monika Cisło, pani Dorota Stańczyk oraz przewodnicząca SU – Marysia Skowron.
W tej konkurencji wyróżniona została klasa I c (biologiczno-chemiczna) za scenki pokazujące różne zainteresowania swoich uczniów oraz klasa I a ( matematyczno-fizyczno-informatyczna), która przedstawiła zalety bycia umysłem ścisłym. Natomiast I miejsce zajęła klasa I e ( prawniczo-biznesowa) – w przygotowanym krótkim filmiku uczniowie przedstawili wizje swojej zawodowej przyszłości.
Kolejnym integrującym zadaniem było zespołowe układanie historyjek oraz rozwiązywanie krzyżówki na czas. Na koniec pierwszoklasiści, jak co roku, zatańczyli wspólnie „belgijkę” – taniec, który jak żaden inny, uświadamia, że w zgranej społeczności tkwią siła i radość.
Uczniowie klas pierwszych długo na ten dzień czekali i – bez wątpienia dobrze się przy tym bawiąc – skorzystali z możliwości, jakie daje, czyli z okazji do lepszego poznania siebie i zasad funkcjonowania w nowej szkolnej społeczności.
Iwona Hasek/I E
Galeria