KAMERA MNIE KRĘCI, JA KRĘCĘ KAMERĄ – IMPROWIZACJA W STUDIO TELEWIZYJNYM

Takie doświadczenie było udziałem uczniów klasy językowej II B, którzy podczas wizyty w studio TVN Kraków 18 października skorzystali z możliwości nagrania własnego materiału filmowego.

W rolę prowadzących talk show wcielili się Mateusz Leś oraz Simona Kilian, zachęcając uczestników do dzielenia się swoimi opiniami o wyborze profilu językowego i perspektywach ścieżki zawodowej w tym kierunku.
Następnie pan Jerzy Kramarczyk, który od wielu lat związany jest z teatrem oraz telewizją, oprowadził grupę po siedzibie telewizji TVN, dzieląc się ciekawostkami na temat jej funkcjonowania. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z pracą reżysera, kamerzysty i aktorów na planie filmowym seriali: „Szkoła” i „Szpital” oraz programu prozdrowotnego „36.6”.
Kolejnym punktem programu wycieczki klasowej do Krakowa były zajęcia edukacyjne w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera: krótka lekcja języka szwedzkiego oraz warsztaty z doradztwa zawodowego: „ Odkryj swój talent” w zakresie rozwijania kompetencji miękkich, które są bardzo przydatne na studiach filologiczno-biznesowych na Wydziale Skandynawistyki i Lingwistyki dla biznesu, będących w ofercie edukacyjnej tej uczelni.
Organizatorem wyjazdu była pani Danuta Mirońska –Łagoda, nauczyciel języka angielskiego i wychowawca kl. II B.