Koncert Jubileuszowy Chóru Młodzieżowego

Koncert Jubileuszowy Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

21 września, w pięknych okolicznościach przyrody i wyjątkowej atmosferze bazyliki pw. św. Mateusza w Mielcu, odbył się uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 40. rocznicy powstania Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu pod batutą pana Pawła Lisa.
Występu naszych artystów wysłuchali licznie zebrani goście, wśród których byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, dyrektorzy mieleckich instytucji kulturalnych oraz oświatowych, a także emerytowani i obecni dyrektorzy, pracownicy szkoły, absolwenci i uczniowie.
Koncert jubileuszowy składał się z dwóch bloków tematycznych. W pierwszej części zebrani wysłuchali pieśni o charakterze sakralnym, które zabrzmiały szczególnie przejmująco i dostojnie w murach mieleckiej świątyni. Druga część miała natomiast charakter świecki, obejmowała artystyczne opracowania popularnych piosenek. Podczas wykonywania znanego i lubianego Marsza niespodziankę sprawili swemu ukochanemu dyrygentowi absolwenci chóru, którzy spontanicznie włączyli się do wspólnego śpiewu.
Po zakończeniu koncertu był również czas na gratulacje i wyrazy szacunku dla pana Pawła Lisa. Społeczność szkolna dziękowała swojemu dyrygentowi słowami: „Nasz chór przez 40 lat był i jest najlepszą wizytówką liceum, zaś Pan w tym czasie stał się człowiekiem – instytucją. Nie będzie przesadą stwierdzenie, iż zawdzięczamy Panu edukację artystyczną i muzyczną na najwyższym poziomie, chwile głębokich, estetycznych wzruszeń oraz możliwość uchwycenia prawdziwego piękna, zaklętego w ulotnych dźwiękach. Dla wielu z nas jest Pan wzorem pasjonata i człowieka, dla którego muzyka to nie tylko profesja, ale przede wszystkim prawdziwe powołanie. Za to chcemy Panu serdecznie podziękować i życzyć, by nie opuszczały Pana: dobra energia, siły witalne oraz wiara w to, że muzyka może zmieniać świat na lepsze”.