KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2019

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2019 POD PATRONATEM NAUKOWYM INSTYTUTU FILOLOGII ANGIELSKIEJ UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO W KRAKOWIE

14 czerwca w naszym liceum odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczniów wyróżnionych drugim i trzecim miejscem w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2019 pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej UJ. W tegorocznej edycji najwyższe wyniki w naszej szkole osiągnęli odpowiednio: Julia Romanowska z klasy II E (opiekun: mgr Magdalena Oczak) oraz Filip Burbano-Marek z klasy IIIA (opiekun: mgr Elżbieta Żelazko).
Konkurs odbywa się w naszej szkole co roku i stanowi duże wyzwanie dla pasjonatów języka angielskiego. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko znajomością gramatyki i leksyki języka angielskiego, ale również dodatkowo przeczytać lekturę w języku angielskim. W tej edycji były to „Dracula” oraz „The Creeping Man”. Sprawdzana jest także znajomość elementów kultury krajów anglojęzycznych . Szkolnym opiekunem konkursu była pani mgr Joanna Pieróg.
Gratulujemy!