Konkursy dla przedsiębiorczych


Uczniowie naszej szkoły już od zeszłego roku szkolnego aktywnie uczestniczą w wielu ciekawych przedsięwzięciach i konkursach na tematy związane z ekonomią, bankowością oraz przedsiębiorczością. Przygotowaniami do tych działań zajmują się oni w ramach przedmiotu „podstawy przedsiębiorczości” pod kierunkiem nauczycielki, mgr Bożeny Włodarczyk.
Oto najważniejsze dokonania młodzieży w ciągu minionych miesięcy:
17 września 2010r. w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie odbyła się konferencja „Blaski i cienie prywatyzacji zakładów przemysłowych Rzeszowa i okolic”, zorganizowana w ramach projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Ministerstwa Skarbu Państwa pod nazwą „Przekonujemy się do prywatyzacji”. W wydarzeniu uczestniczyło około 200 osób- nauczycieli i uczniów z województwa podkarpackiego. Z naszej szkoły udział w konferencji wzięły uczennice klasy II b: Agnieszka Bury, Natalia Dydo, Karolina Misiak, Anna Kołodziej i Justyna Matuszek.
Bogaty program spotkania był okazją do ciekawych dyskusji i polemik pomiędzy uczestnikami, z pewnością dostarczył także wielu argumentów przed zbliżającymi się debatami regionalnych.
27 września 2010r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Przekonujemy się do prywatyzacji”. Konkurs polegał na indywidualnym rozwiązaniu przez uczniów testu weryfikującego ich wiedzę z zakresu funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz udziału i znaczenia własności prywatnej, jak również prywatyzacji, w tym prywatyzacji giełdowej w gospodarce. Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Karolina Augustyn z klasy II b, Agnieszka Bury z klasy II b, Natalia Dydo z klasy II b, Anna Kołodziej z klasy II b, Justyna Matuszek z klasy II b, Karolina Misiak z klasy II b, Karolina Urban z lasy II c, Aleksander Głaz z klasy II g oraz Mateusz Chmura z klasy II g.
29 października 2010r. uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w finale I etapu „Konkursu wiedzy o bankowości”, który odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu. Nasze liceum reprezentował zgrany i kompetentny zespół w składzie: Magdalena Jemioło z klasy II f, Katarzyna Cisło z klasy II f, Jakub Śmieciński z klasy II a, Michał Kubat z klasy II a, Adrian Najuch z klasy II a. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą merytoryczną, rozwiązując test z podstaw bankowości, jak również kreatywnością, przedstawiając prezentację multimedialną na temat: „Eurostarcie, czyli za i przeciw wprowadzenia euro”.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i laureatom konkursów oraz ich opiekunowi- nauczycielce podstaw przedsiębiorczości, mgr Bożenie Włodarczyk, życząc im wielu dalszych sukcesów biznesowo- ekonomicznych.