Laureaci konkursów przedmiotowych odebrali nagrody

W poniedziałek, 23 kwietnia, w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu podsumowano konkursy kuratoryjne zorganizowane w ciągu trwającego roku szkolnego.

Nagrody odebrali laureaci konkursów z matematyki, języka niemieckiego oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Pierwszym z podsumowanych konkursów był „Mathematicus”, w którym udział wzięło łącznie stu uczniów z terenu powiatu mieleckiego. Nagrody i dyplomy dla tych uczniów, którzy w zmaganiach z matematyką okazali się najlepsi, wręczyli: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu Radosław Kluza oraz nauczyciel matematyki Elżbieta Pogoda.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu mieleckiego popisała się również swoimi umiejętnościami językowymi. Nagrody z rąk starosty, dyrektora I LO i nauczycielki języka niemieckiego Anny Kozioł odebrali laureaci ósmej edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Barbara Superson i Joanna Pieróg, nauczycielki języka angielskiego, wręczyła z kolei dyplomy uczestnikom „Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”.

Starosta Zbigniew Tymuła pogratulował wszystkim wyróżnionym uczniom i zachęcił ich do tego, by po ukończeniu gimnazjum dalszą naukę podjęli w I LO. Rozdanie nagród z konkursów przedmiotowych odbyło się w ramach dnia otwartego szkoły.

Galeria: