MILIONY CZERWONYCH SERC

14 stycznia 2018r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartowała już 26 raz, a wraz z nią nasze liceum. Tegoroczny finał odbywał się po hasłem DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW.   

Jak zawsze,mielecka młodzież, na czele z harcerzami aktywnie zaangażowała się w tę akcję. Na mielczan już od wczesnych godzin porannych czekali wolontariusze z puszkami w rękach, rozstawieni we wszystkich częściach miasta. Odbyły się także liczne koncerty, pokazy, aukcje czy warsztaty. Tej niedzieli ludzi połączyły czerwone serduszka – nieodłączny symbol Orkiestry. Zakończeniem akcji było nietypowe ,,światełko do nieba”, które tym razem przyjęło postać teatru ognia. Mieleccy wolontariusze uzbierali blisko 115 tysięcy złotych.

W ten projekt zaangażowali się również uczniowie naszego liceum:Natalia Hałata, Aleksandra Lwowska, Aleksandra Leśniak, Aleksandra Kościelna, Paulina Groele, Karol Adamczyk, Oliwia Rybińska, Natalia Swół, Natalia Szlęk oraz Kamila Pieróg.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to element, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie mroźnego stycznia, a jak mówi Jerzy Owsiak: ,,będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej”.