Nie zagubić talentu

16 października, kapituła programu stypendialnego w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu Sejmiku Województwa Podkarpackiego ogłosiła wyniki tegorocznej edycji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.

Z dumą informujemy, że wśród tegorocznych nagrodzonych są cztery uczennice naszego liceum.
Gratulujemy:

Aleksandrze Augustyn, uczennicy klasy II I (biologiczno-chemicznej z rozszerzonym językiem angielskim) – finalistce XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, wzorowej uczennicy kierującej swoje zainteresowania przede wszystkim w kierunku biologii i chemii.
Ola jest osobą niezwykle dociekliwą, samodzielną i zmotywowaną do pracy. W tym roku szkolnym podjęła już trud przygotowania pracy badawczej wstępnie kwalifikującej do udziału w 50. Olimpiadzie Biologicznej – temat: „Wpływ juglonu wyekstrahowanego z liści orzecha włoskiego na kiełkowanie i wzrost gorczycy sarepskiej”(wiadomość zostatniej chwili: praca została pozytywnie oceniona – Ola otrzymała kwalifikację do etapu wojewódzkiego)i jubileuszowej XXV Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności (tegoroczny temat wiodący: cukrzyca, jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób dietozależnych).

Alicii Divile, uczennicy klasy II I (biologiczno-chemicznej z rozszerzonym językiem angielskim) – finalistce XLIV Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki, zdolnej, zawsze uśmiechniętej artystce, interesującej się naukami przyrodniczymi i językiem angielskim.
Alicja w roku szkolnym 2019/20 była stypendystką Marszałka Województwa Podkarpackiego. Na co dzień uczennica Państwowej Szkoły muzycznej I i II stopnia w Mielcu, występuje z szkolnym chórem mieszanym, wytrwale rozwija swoje kompetencje muzyczne. W ostatnich miesiącach występowała w koncercie online przygotowanym na okoliczność 100-lecia urodzin Papieża Jana Pawła II i koncercie chóru „ Pan jest Pasterzem Moim”

Karolinie Harchut, uczennicy klasy III D (humanistyczno-dziennikarskiej) – podwójnej finalistce XLIII i XLIV Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki, zdolnej i wrażliwej humanistce, zainteresowanej współczesnym obliczem dziennikarstwa, malarstwem, kryminalną literaturą skandynawską, uczącej się języka francuskiego, pomagającej w schronisku dla zwierząt w Ropczycach. Karolina współtworzy szkolny chór mieszany, jest uczennicą klasy III Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu, gra na gitarze klasycznej i fortepianie, w wolnych chwilach uczy się grać na gitarze elektrycznej. Współtworzyła Młodzieżowy Big Band Jazzowy w Kolbuszowej, z którym występowała na różnych imprezach kulturalnych (m.in. „Jazz nad Nilem”).

Julii Maziarz, uczennicy klasy III D (humanistyczno-dziennikarskiej) – finalistce XLIV Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki, uzdolnionej przesympatycznej humanistce, wzorowej uczennicy, odpowiedzialnej za liczne inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Konarskim, uczennicy dyplomowej klasy w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mielcu. Julia reprezentuje z sukcesami nasze liceum w konkursach artystycznych: recytatorskich i wokalnych, współtworzy orkiestrę i chór działający w naszej szkole, nieustannie rozwija swoje pasje plastyczne. W mijającym roku dla szerszej publiczności współtworzyła, grając na wiolonczeli, ogólnopolski projekt orkiestrowy Adama Sztaby („Co mi Panie dasz…”), wystąpiła w Koncercie Galowym w Państwowej Szkole Muzycznej, koncercie z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz oratorium o błogosławionej Karolinie w Zabawie.