NOWY KIERUNEK – BIZNES TURYSTYCZNY

Zgodnie z coroczną tradycją, klasa I B o profilu językowym odwiedziła mury uczelni patronackiej WSIiZ, która zorganizowała różnorodne zajęcia dla uczniów naszej szkoły: „Najciekawsze hotele świata” oraz „Globalne systemy rezerwacyjne – na przykładzie GDS Amadeus”, jako uzupełnienie autorskiego programu realizowanego w naszym liceum: „Język angielski w turystyce”.
Zajęcia rozpoczął wykład motywujący „Kierunek: pasja i motywacja!”, tym bardziej, że WSIiZ otworzyła nowy kierunek: biznes turystyczny, którego absolwenci będą przygotowani zarówno do podjęcia pracy w hotelarstwie, gastronomii, obsłudze ruchu turystycznego, jak i do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w turystyce.
Rozwój branży sprawia, że istnieje duże zapotrzebowanie na kadry turystyczne, posługujące się językami obcymi, znające nowoczesne i innowacyjne aspekty turystyki oraz zorientowane na klienta i znające zasady sprzedaży. Takich właśnie fachowców kształci WSIiZ na kierunku biznes turystyczny.
Spotkanie zakończyły zajęcia językowe – uczniowie poznali przedsmak trudności tonalnych języka mandaryńskiego. Warsztaty: Spotkanie z Chinami poprowadziła lektor języka chińskiego – pani Qinghua Zhang-Żyradzka, przybliżając tradycje związane z obchodami Chińskiego Nowego Roku, który właśnie w lutym jest celebrowany w Państwie Środka i innych krajach skupiających imigrantów z Chin.