Podsumowanie intensywnego szkolnego sezonu lekkoatletycznego

27 września odbyły się 25. Ogólnopolskie Biegi Uliczne w Mielcu. Przed biegiem głównym, na bieżni stadionu biegali uczniowie szkół mieleckich.

Udział naszych przedstawicieli w kategorii wiekowej K -16 zaowocował drużynowym zwycięstwem
I Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy uczennicom: Alicji Struzik / 3F, Julii Stobierskiej /1L, Oliwii Molek/ IF.

Harmonogram zawodów ułożył się tak, że kolejne zmagania lekkoatletycznych reprezentacji szkół średnich rejonu podkarpackiego odbywały się w Dniu Patrona naszego liceum, Stanisława Konarskiego. 30 września, na stadionie MOSiR w Mielcu odbyły się rejonowe zawody w ramach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej szkół średnich.
Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. W skład zespołów wchodzili uczniowie rocznika 2001 i młodsi. W 11 konkurencjach lekkoatletycznych zawodnicy walczyli o jak najlepszy wynik sportowy, aby dołożyć swoją cegiełkę do wyniku całej drużyny. Młodzi adepci sportu szkolnego, uczniowie klas pierwszych, przy wsparciu starszych koleżanek i kolegów doskonale radzili sobie na bieżni, skoczni i rzutniach mieleckiego stadionu.
Drużyna dziewcząt zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju 2020 roku. Gratulujemy sportowej postawy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom!

Zespół chłopców: Daniel Nowak/ IIID, Michał Siwiec /IIIC, Kacper Hyliński/ IA, Piotr Greczkowski /IIA, Szymon Dzięgiel, Jakub Bąk/ IIF, Mikołaj Gacek/ IA, Karol Pszeniczny /IG, Igor Korczewski /IK, Jakub Knap/ IK, Kamil Zieliński/ III D, Kajetan Tomczyk IH

4 października odbyły się indywidualno- drużynowe biegi przełajowe. Reprezentacja chłopców naszego liceum zajęła drużynowo I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów rejonowych, które odbędą się na wiosnę 2020 roku. Indywidualnie uczeń klasy I G – Karol Pszeniczny zajął 3 miejsce i zakwalifikował się do rejonu indywidualnych biegów przełajowych. Również indywidualnie wśród dziewcząt zakwalifikowała się do biegów rejonowych uczennica klasy I D – Aleksandra Świętek.

Zespół chłopców wystąpił w składzie: Karol Pszeniczny/ IG, Jakub Knap/ IK, Christian Jelo /IB, Konrad Markowski/ IIIE, Hubert Osuch/IF, Jakub Bąk/ IIF, Jan Żola/IIA, Mikołaj Gacek/IA, Przemysław Kubik/ IIA.

8 października na terenach MOSIR w Mielcu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe szkół ponadpodstawowych 10x1000m. Naszą szkołę reprezentował zespół dziewcząt w składzie: Oliwia Cyganowska/ IJ, Klaudia Kowalik/ IIC , Gabriela Leś /IJ, Aleksandra Milik/ IB, Marlena Pacholczak/ IIIC, Emilia Peret/ IB, Julia Stobierska /IL, Alicja Struzik/ IIIF, Aleksandra Świętek/ID, Oliwia Molek/ IF, Laura Domin/I F.
Drużyna awansowała kolejno do zawodów rejonowych (odbyły się 15 października) i finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 października.