POLSKO-AMERYKAŃSKA INTEGRACJA

Inny język, to nie tylko inne słowa określające te same rzeczy, ale także inny sposób myślenia o rzeczach (na podst. Flory Lewis), a najbardziej wiarygodnym źródłem takiej świadomości jest kontakt z językiem żywym.

Właśnie taką możliwość mieli 27 kwietnia uczniowie Konarskiego dzięki swoim gościom – grupie żołnierzy armii amerykańskiej stacjonującej na mieleckim lotnisku.
Choć obecność sił powietrznych US Army w naszym lokalnym środowisku jest bezpośrednio związana z bieżącą, nie najłatwiejszą historią, to staramy się doceniać poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewniają nam na co dzień. Otwartość młodych Amerykanów w mundurach i również ich potrzeba normalności sprawiły, że przyjęli zaproszenie na spotkanie w naszym liceum i z ogromną życzliwością opowiadali o sobie, swoich wojskowych karierach, wspominali miejsca, z których pochodzą. Z wielkim zaangażowaniem stwarzali dla uczniów przestrzeń do rozmowy w języku angielskim, a licealiści bez kompleksów, tworząc atmosferę gościnnej życzliwości, uczestniczyli w tych lekcjach żywego języka amerykańskiego.
Inicjatorką i organizatorką spotkania była nauczycielka języka angielskiego w naszym liceum – Mariola Maj.
Naszymi gośćmi byli żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA (nazwa oryginalna) 82nd Combat Aviation Brigade, 82nd AirborneDivision.

Pięknie dziękujemy😊