PRZEDŚWIĄTECZNE POCZUCIE JEDNOŚCI

22 grudnia dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu mieli przyjemność uczestnictwa w montażu- słowno muzycznym zorganizowanym przez uczniów naszego liceum w Bazylice św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
Uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy II D – Jakub Rusin i Małgorzata Indyk.O bożonarodzeniowy klimat zadbał chór naszego liceum pod dyrekcją pana Pawła Lisa, a także zespół parafialny ,,Ignis Dei’’, zapraszając do wspólnego wykonania pięknych polskich kolęd, pastorałek oraz świątecznych piosenek. Przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju oraz symboliczne poświecenie opłatków nadały wydarzeniu charakter nastrojowego spotkania wigilijnego.Poezja odczytana przez ks. Kamila Kopyta skłoniła zebranych do głębszego namysłu i refleksji nad życiem, czemu sprzyjał kończący się czas adwentu. Nie zabrakło również życzeń dla całej szkolnej społeczności wypełnionych serdecznością i sympatią.

Zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów była to doskonała okazja do poczucia wspólnoty oraz spędzenia czasu w pozytywnej, ciepłej, serdecznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.