RADOSŁAW CIEMIĘGA – NASZ STYPENDYSTA PREZESA RADY MINISTRÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/18

     19 grudnia w sali kolumnowej  Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie odbierali gratulacje od Wojewody Podkarpackiego, pani Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty, pani Małgorzaty Rauch. Wśród 224 wyróżnionych z Podkarpacia uczniów symboliczny dowód uznania odbierał nasz uczeń, Radosław Ciemięga, o czym z dumą donosimy !!!

Radek – tegoroczny maturzysta,uczeń klasy III Fo profilu matematyczno –geograficznym z rozszerzonym językiem angielskim, jako drugoklasista  uzyskał średnią ocen 5,4.  Była to najwyższa średnia ocen w szkole, która skutkowała nominacją do tej wyjątkowej nagrody. Od pierwszych dni licealnej edukacji Radek daje się poznać jako bardzo dobry uczeń. Ważna jest dla niego nie tylko średnia ocen, ale również doświadczenie, które zdobywa, biorąc udział w licznych konkursach(konkurs Fox z języka angielskiego,  ARCHIMEDES.PLUS z języka angielskiego, Kangur Matematyczny, konkurs matematyczny im. Prof. Jana Marszała, Olimpiada Wiedzy Teologicznej).

Aktywność szkolna to nie wszystko, bowiem popołudniami Radek realizuje swoje sportowe pasje, trenując piłkę nożną na boisku sportowym w Jaślanach. To zaangażowanie i potrzeba rozwoju fizycznego widoczna jest również w szkole – Radek reprezentował szkołę wielokrotnie na zawodach sportowych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Najbliżej, oczywiście, sukcesu maturalnego.

Galeria: