STYPENDYSTKI FUNDACJI JAGIELLOŃSKIEJ

24 maja rozpoczęła się kolejna edycja programu stypendialnego Fundacji Jagiellońskiej oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

W warsztatach, które odbyły się w Jarosławiu i Zarzeczu, uczestniczyły także nasze uczennice z klasy 2 E: Magdalena Bernat, Dominika Knap, Dominika Kolisz i Justyna Krupa.
Podczas wyjazdu mogły nie tylko pogłębiać wiedzę z interesujących je przedmiotów, ale i poznać bliżej osoby z całego województwa. Program stypendialny jest także okazją do zwiedzenia swojego regionu i przekonania się o jego pięknie i wyjątkowości. Z tego powodu zajęcia odbywały się w miejscach świadczących o historii województwa podkarpackiego m.in. Muzeum w kamienicy Orsettich czy w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Trzydniowy wyjazd przyniósł nie tylko wiele cennych informacji, ale i pozwolił na integrację z młodzieżą z całego Podkarpacia.
Kolejne spotkanie w ramach programu stypendialnego już w lipcu. Tym razem będzie ono dłuższe, bo aż tygodniowe i odbędzie się w Łańcucie oraz Krasiczynie.