Sukces „Konarskiego” w konkursie Barwy mojej Ojczyzny

29 października 2020 r. odbyła się jubileuszowa 10. edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Barwy mojej Ojczyzny. Nasza Szkoła przez 10 lat trwania konkursu aktywnie angażowała się we współpracę z Polskim Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” i Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu, organizatorami zawodów.

Tak było i w tym roku, mimo pandemicznej atmosfery i wielu obostrzeń, świętowano jubileusz hasłem – „Wspomnijmy piosenki sprzed lat”. Nasze uczennice wyśpiewały więc piosenką i poezją kolejne sukcesy dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. Wśród nagrodzonych znalazły się: Kinga Chrobak z klasy 3F, Maria Miś i Julia Maziarz z klasy 3D oraz Marcelina Pietruszka z klasy 2K.
Wielobarwność i piękno słowa podziwiać mogli niestety tylko jurorzy, gdyż występy odbywały się bez publiczności. Nasze liceum reprezentowało w konkursie sześć osób, a cztery spośród nich zdobyły nagrody.
Marcelina Pietruszka została wyróżniona za recytację tekstu Jonasza Kofty „W moim domu”
Julia Maziarz wyśpiewała wyróżnienie piosenką o nadejściu jesieni, dniu w kolorze śliwkowym i o smaku berberysu i głogu. (utwór Leszka Długosza)
Marysia Miś zajęła miejsce trzecie miejsce piosenką o koncercie świerszczy i wiatru w kominie w ciszy jesiennego popołudnia. (tekst Wojciecha Niżyńskiego)
Drugie miejsce zdobyła Kinga Chrobak modląc się o nowe ręce i nowe serce Modlitwą dziewczyńską z projektu muzycznego Panny Wyklęte (Dariusza Malejonka).
Organizatorzy podziękowali za wieloletnią współpracę obecnemu na wręczeniu nagród panu Dyrektorowi Radosławowi Kluzie, gratulując utalentowanej młodzieży.
Bardzo dziękujemy więc dziewczynom za godne reprezentowanie I LO im. Stanisława Konarskiego i dostarczenie nam powodów do wzruszeń. Dumni jesteśmy także z wszystkich naszych uczniów, którzy na przestrzeni tych dziesięciu lat chcieli śpiewać i recytować poezję o pięknie polskiej ziemi i upamiętniać naszą historię tę trudną i tę codzienną.

Jesteśmy z was dumni! Serdecznie gratulujemy!