SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W E-FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o wynikach konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Ogólnopolski e-Finał, zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, odbył się w dniach 9 – 10 czerwca 2020 r. za pośrednictwem platformy Zoom.

Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 24 uczniów z ponad 5 tysięcy uczestników, wśród nich uczniowie Konarskiego: Emilia Forczek (kl. 1g), Patryk Smagacz (kl. 1j), Maja Skopińska (kl. 1h) (opiekun Bożena Włodarczyk). Drużyna zajęła ostatecznie 5 miejsce.

W etapie ogólnopolskim, trwającym dwa dni, uczniowie prowadzili debaty metodą Karla Poppera, potwierdzając lub zaprzeczając tezie „Społeczna odpowiedzialność biznesu fundamentem przedsiębiorczości w XXI wieku” oraz rozwiązywali testy wiedzy z zakresu odpowiedzialności biznesu, praw konsumenta i ubezpieczeń.

Oddajmy głos naszym finalistom:
Emilia: Moja przygoda z konkursem rozpoczęła się przed pandemią koronawirusa. Miałam do rozwiązana test dotyczący m. in. społecznej odpowiedzialności biznesu, ubezpieczeń, praw konsumenta. Zakwalifikowałam się do drużyny reprezentującej I LO w Mielcu. Na początku kwietnia wspólnie z koleżanką i kolegą rozwiązywałam test on line dotyczący studium przypadków. Zakwalifikowaliśmy się do kolejnego etapu. Znaleźliśmy się w gronie 17 najlepszych szkół z całej Polski. Kolejnym naszym zadaniem było nakręcenie filmu pod tytułem „Kupuj z głową”. To było trudne zadanie. Nie znaliśmy się wcześniej. Każdy miał nakręcić jednominutową część nagrania i później trzeba było to połączyć w całość. Przygotowaliśmy film promujący odpowiedzialne zachowania ekologiczne i konsumenckie wśród młodzieży. Walczyliśmy o przejście do III etapu – finału. Udało nam się znaleźć w gronie 12 najlepszych zespołów dzięki głosowaniu internautów. Dziękujemy za każdy oddany na nasz film głos. Komisja konkursowa zakwalifikowała nas do finałowej ósemki drużyn. Wrażenia z finału. Walczyliśmy ze szkołami z Częstochowy, Poznania, Koszalina, Warszawy, Radomska, Bielska- Białej oraz Gdyni. Myślę, że poszło nam bardzo dobrze – mimo iż braliśmy udział w takim przedsięwzięciu po raz pierwszy. W minidebacie walczyliśmy ze szkołą z Radomska, która wcześniej brała już udział w konkursie. Ponadto w e-finale musieliśmy się jeszcze zmierzyć z testem on line. Uważam, że dojście do finału konkursu i udział w nim to bardzo duże osiągniecie dla mnie i moich kolegów. Ostatni etap konkursu był dla mnie najbardziej stresujący, ponieważ jestem z natury nieśmiała. Bardzo dziękuję pani Bożenie Włodarczyk za trud i czas poświęcony mnie i moim kolegom podczas przygotowań do konkursu.

Maja: Udział w konkursie był ciekawym doświadczeniem. Pokazał, że tylko zdobywanie wiedzy jest drogą do sukcesu. Nie sądziłam, że tak bardzo zainteresuję się tym zagadnieniem. Oznacza to, że warto próbować w tematach nie tylko nam znanych, ale także otworzyć sie na nowe rzeczy. Dziękuję Pani Bożenie Włodarczyk za zachętę do konkursu, poświęcony czas a także ogromne wsparcie z jej strony. Dziękuję także Emilce i Patrykowi za współuczestnictwo.
Patryk: Coś fantastycznego! Ten finał, a właściwie debata na argumenty i kontrargumenty, pokazała, w czym tak naprawdę jestem mocny. To niezapomniane przeżycie. Liczę na to, że za rok będę mógł wystartować jeszcze raz i odnieść zwycięstwo.

Jesteśmy z was dumni! Serdecznie gratulujemy!