Święto Niepodległości


W bieżącym roku obchodziliśmy 92. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczestniczyli w kilku uroczystościach o charakterze miejskim i wewnętrznym.


9 listopada 2010r.
dwudziestu uczniów I LO wzięło udział w III Dyktandzie Niepodległościowym, zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Samorządowym Centrum Kultury. W tym roku najeżony pułapkami ortograficznymi tekst dotyczył uroków naszej ziemi ojczystej. Tym bardziej więc cieszymy się z faktu, że uczennica klasy II g- Alicja Dąbrowska zdobyła jedną z trzech równorzędnych nagród- Pióro Starosty Powiatu Mieleckiego.


10 listopada 2010r.
odbyła się natomiast w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczął występ chóru młodzieżowego pod batutą mgr Pawła Lisa, który zaprezentował najbardziej znane i chętnie śpiewane pieśni patriotyczne. Po koncercie chóru uczniowie klasy II e, przygotowani przez wychowawczynię, mgr Małgorzatę Stryczek przypomnieli zebranym w trakcie wzruszającego montażu słowno- muzycznego polską drogę do niepodległości i wolności. Po występie uczniów miał miejsce wzruszający moment- Dyrekcja szkoły oraz reprezentanci Samorządu Uczniowskiego dziękowali za dziesięcioletnią, zaangażowaną i pełną pasji pracę dotychczasowej opiekunce, mgr Małgorzacie Stryczek. Nowymi opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostały: mgr Monika Cisło i mgr Ewa Szumacher. W trakcie spotkania na sali gimnastycznej społeczności szkolnej zaprezentował się również nowo wybrany Zarząd Samorządu Uczniowskiego, na czele z jego przewodniczącą- Aleksandrą Gacek z klasy II e.


11 listopada 2010r.
delegacja naszej szkoły w osobach: Dyrekcji, pocztu sztandarowego oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz opiekunem wzięła udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość, tradycyjnie już, rozpoczęła Msza Św. w intencji ojczyzny, odprawiona w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Mateusza. Po jej zakończeniu zebrani mielczanie udali się w pochodzie pod Pomnik Wolności, gdzie obejrzeli okolicznościowy występ. W tym roku dodatkową atrakcją był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, a także salwy ze zrekonstruowanych armat. Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców pod pomnikiem oraz paradą sztandarów.