UCZELNIA OTWARTA DLA LICEALISTÓW

29 stycznia klasy II A i II E uczestniczyły w zajęciach w ramach Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Licealiści mogli poczuć się przez kilka godzin jak studenci wyższej uczelni, uczestnicząc w warsztatach, które pomogły im zdobyć konkretne, przydatne umiejętności i wiedzę w zakresie ciekawych zagadnień.
Klasy wspólnie uczestniczyły w wykładzie pt. „Dopalacze i narkotyki- czego nie wiemy” prowadzonym przez prof. Pawła Januszewicza, lekarza pediatrę, profesora nauk medycznych.
Kolejne spotkania były związane z perspektywami, jakie stwarzają uczniom wybrane przez nich, na czas nauki w liceum, profile. Klasa II A matematyczno-fizyczno-informatyczna wysłuchała wykładu „Wirtualna rzeczywistość – kierunek na przyszłość” (Łukasza Bis, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna). Z kolei klasa II E prawniczo-biznesowa skorzystała z możliwości wysłuchania wykładu „Prowadzenie własnego biznesu – co trzeba wiedzieć, aby prowadzić działalność gospodarczą” (Sylwia Banaś-Mazur z katedry Nauk o Polityce i Administracji).
Podczas wykładów dla uczniów, nauczyciele-opiekunowie wzięli udział w szkoleniu „Bez Sieci-uzależnienie od nowoczesnych technologii” przeprowadzonym przez dr Barbarę Przywarę z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
Dodatkowe atrakcje dla uczniów: obserwowanie pracy radaru lotu i symulatora lotów, dermokonsultacje oraz analizy kolorystyczne i masy ciała.
Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele: Elżbieta Żelazko, Lidia Osipiak oraz Krzysztof Herchel.