WROCŁAW JAKO MIASTO AKADEMICKIE?

Czy Wrocław to doskonałe miejsce do studiowania? Taka opcję postanowili rozważyć uczniowie klas IIB i IIC naszego liceum, wybierając się 29 maja na dwudniową wycieczkę do tego wielokulturowego, tętniącego życiem miasta.

Pierwszym punktem programu była wizyta na Uniwersytecie Wrocławskim, podczas której Pani Snapchat – Agata Sałamaj z Zespołu ds. Promocji zapoznała uczniów z ofertą edukacyjną na poszczególne kierunki studiów i tajnikami rekrutacji oraz oprowadziła ich po Auli Leopoldina i Oratorium Marianum. Dopełnieniem pobytu w Muzeum UW był koncert organowy w wykonaniu rektora tej uczelni, prof. Adama Jezierskiego w perle baroku Alma Mater Leopoldina.
Studenci wybierają Wrocław również ze względu na jego klimat i moc atrakcji turystycznych, tym bardziej, że stolica Dolnego Śląska została zwycięzcą międzynarodowego konkursu European Best Destination 2018, co oznacza, że jest najbardziej atrakcyjnym europejskim kierunkiem wyjazdów turystycznych. Przewodnik pozwolił odkryć najważniejsze z nich: zespół zabytków sakralnych na OSTROWIE TUMSKIM z katedrą Św. Jana Chrzciciela, Rynek ze Starym Ratuszem, Panoramę Racławicką upamiętniająca Insurekcję Kościuszkowską, ubarwiając przekaz opowieściami o legendach na szlaku wrocławskich krasnali.
Wycieczka szkolna to czas na relaks i integrację klasową, więc aby oderwać się od zwiedzania uczniowie podarowali sobie trochę rozrywki, oglądając multimedialny pokaz fontanny, podziwiając okazy w ZOO i Afrykarium, spacerując po Ogrodzie Japońskim i odpoczywając w strefie relaksu w interaktywnym centrum wiedzy na temat wody HYDROPOLIS.
Opiekunami grupy były nauczycielki I LO: panie Danuta Mirońska-Łagoda (wych. kl IIB), Beata Maciejak (wych.IIC) oraz Bożena Włodarczyk.